Mielenterveyskuntoutujien kodit

Voit etsiä kotia sijainnin mukaan tai kodin nimellä.

Hakutuloksia: 60 kpl

Kodin sijainti

Messukentänkatu 11
20210 Turku

Yksikön johtaja
Ville Vesalainen 
p. 050 408 6742 

ville.vesalainen@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Pussilantie 32
07600 Myrskylä

Yksikön johtaja
Satu Manselius
p. 040 761 5759

satu.manselius@mehilainen.fi


Kodin sijainti

Louhelantie 10
01600 Vantaa

Yksikön johtaja
Harri Mänttäri
p. 040 554 3862

harri.manttari@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Hannuntie 6
02360 Espoo

Yksikön johtaja 
Minna Leeve
p. 040 589 2255

minna.leeve@pihlajakoti.fi

Kodin sijainti

Vanha Sahatie 4
01300 Vantaa

Yksikön johtaja
Sari Ritola
p. 020 754 4582

sari.ritola@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Mäntyhovintie 2
62370 Kauhava

Yksikön johtaja 
Päivi Luoma
p. 040 675 3782

paivi.luoma@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Männiköntie 24
03400 Vihti

Yksikön johtaja
Esa Auvinen
p. 050 356 6517

esa.auvinen@mehilainen.fi


Kodin sijainti

Hirvisuontie 2
02810 Espoo

Yksikön johtaja  
Minna Leeve 
p. 040 589 2255

minna.leeve@pihlajakoti.fi

Kodin sijainti

Sajatie 430
12630 Sajaniemi

Yksikönjohtaja
Ria Hernesaho
p. 040 847 5828

ria.hernesaho@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Kurikkaniementie 11
88900 Kuhmo

Yksikön johtaja
Riitta Junkkarinen
p. 044 524 0314

riitta.junkkarinen@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Taanontie 4A
82140 Kiihtelysvaara

Yksikön johtaja 
Tarja Jumppanen  
p. 050 322 9353

Kodin sijainti

Keskiyöntie 6
00750 Helsinki

Yksikön johtaja 
Karri Olli 
p. 020 754 4562

karri.olli@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Yhdystie 2
19650 Joutsa

Yksikön johtaja
Ermo Marjomaa
p. 040 766 4198

ermo.marjomaa@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Vanha Sahatie 4
01300 Vantaa

Yksikön johtaja
Sari Ritola
p. 020 754 4582

sari.ritola@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Katsastajankatu 16
15800 Lahti

Yksikön johtaja
Tuija Ahtikari
p. 040 761 9981

tuija.ahtikari@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Levysepänkatu 12
23500 Uusikaupunki

Yksikön johtaja 
Sonja From
p. 040 673 2688

sonja.from@mehilainen.fi


Kodin sijainti

Louhelantie 10
01600 Vantaa

Yksikön johtaja
Harri Mänttäri
p. 040 554 3862

harri.manttari@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Sammalojantie 2
90900 Kiiminki

Yksikön johtaja
Teija Högman
p. 0400 293 478

teija.hogman@mehilainen.fi


Kodin sijainti

Asemakatu 3
85800 Haapajärvi

Yksikön johtaja
Enni Jämsä
p.  0400 975 030

enni.jamsa@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Koppelokuja 18
88900 Kuhmo

Yksikön johtaja
Riitta Junkkarinen
p. 044 524 0314

riitta.junkkarinen@mehilainen.fi


Kodin sijainti

Väinöläntie 8
32700 Huittinen

Yksikön johtaja
Mari Haavisto
p. 02 561 504

mari.haavisto@mehilainen.fi


Kodin sijainti

Kuivannontie 653
16280 Kuivanto

Yksikön johtaja
Tuija Roponen
p. 040 777 2358.

tuija.roponrn@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Keskustie 14
12100 Oitti

Yksikönjohtaja
Anneli Lappavirta
p. 050 591 6720

anneli.lappavirta@mehilainen.fi


Kodin sijainti

Juontotie 7 C- talo
70150 Kuopio

Yksikön johtaja
Mikko Uuksulainen
p. 040 356 8581 

mikko.uuksulainen@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Hykköntie 8
38300 Sastamala

Yksikön johtaja
Päivi Krannila-Lähde
p. 050 566 1533

paivi.krannila-lahde@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Kyöpelinkuja 1 A 1
03400 Vihti

Yksikön johtaja
Esa Auvinen
p. 050 356 6517

esa.auvinen@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Lappee
Korpisuonkatu 6
53850 Lappeenranta

Sateenkaari, Saimaa, Taipale
Kirjamoinkaari 50B 3B, 50B 3A, 50B 3C
54915 Saimaanharju

Yksikön johtaja
Tuija Saarenniemi 
p. 040 545 8029 

tuija.saarenniemi@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Leijunkatu 2-4 A
21220 Raisio

Yksikön johtaja
Anne-Mari Ahlfors
p. 050 432 3697

anne-mari.ahlfors@mehilainen.fi



Kodin sijainti

Pääjärventie 310
16900 Lammi

Yksikön johtaja
Vesa Lappalainen 
p. 040 4154 249

vesa.lappalainen@mehilainen.fi


Kodin sijainti

Rykmentintie, rakennus 45
04300 Tuusula

Yksikön johtaja
Päivi Pajunen
p. 040 647 6677 

paivi.pajunen@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Kupittaankatu 146
20810 Turku

Yksikön  johtaja
Tinja Nummi 
p. 040 773 1424

tinja.nummi@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Vanhatie 2
54100 Joutseno

Yksikön johtaja
Sari Lavado
p. 040 1935 234 

sari.lavado@mehilainen.fi 

Kodin sijainti

Kaukastentie 118
05510 Hyvinkää

Yksikön johtaja
Stina Helenius
p. 040 536 9229

stina.helenius@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Koti 1.
Turuntie 690 B
02880 Veikkola

Koti 2. (Nuoret aikuiset)
Turuntie 692
02880 Veikkola

Yksikön johtaja  
Minna Leeve 
p. 040 589 2255

minna.leeve@pihlajakoti.fi

Kodin sijainti

Hopomintie 461
07880 Loviisa

Yksikön johtaja
Kaarina Lücke
p.  040 630 2991

kaarina.lucke@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Naavatie 4
90650 Oulu

Palvelujohtaja
Teija Lehtiniemi
p. 040 663 2625 

teija.lehtiniemi@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Kyminkatu 13
45700 Kouvola

Yksikön johtaja
Kaarina Paronen
p. 040 092 8185

kaarina.paronen@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Korkeemäenkatu 7
37100 Nokia

Yksikön johtaja
Heli von Bell
p. 040 356 0852 

heli.vonbell@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Nummentie 1
45200 Kouvola

Yksikön johtaja
Kaarina Paronen
p. 0400 928 185

kaarina.paronen@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Olkkalankuja 17
03400 Vihti

Yksikönjohtaja
Esa Auvinen
p. 050 356 6517

esa.auvinen@mehilainen.fi


Kodin sijainti

Pielisentie 7
81700 Lieksa

Yksikön johtaja
Riitta Junkkarinen
p. 044 524 0314

riitta.junkkarinen@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Lusintie 571
19210 Lusi

Yksikön johtaja
Katja Pärssinen
p. 040 736 7625

katja.parssinen@mehilainen.fi



Kodin sijainti

Kirjokallionkatu 1
21220 Raisio

Yksikön johtaja
Mikko Suomi
p. 040 551 2946

mikko.suomi@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Erkylänkatu 4
05820 Hyvinkää

Yksikön johtaja
Stina Helenius
p. 040 536 9229

stina.helenius@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Savikontie 18
82500 Kitee

Yksikön Johtaja

Anne Haapala 
p. 040 083 8726

Kodin sijainti

Koti 1.
Merivirta 5B
02320 Espoo

Koti 2.
Kurtinmäentie 12A
02780 Espoo

Yksikön johtaja  
Minna Leeve  
p. 040 589 2255

minna.leeve@pihlajakoti.fi

Kodin sijainti

Pellosniementie 10
41340 Laukaa

Yksikön johtaja
Anne Nurro
p. 040 481 9542

anne.nurro@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Paippistentie 3
04480 Mäntsälä

Yksikön johtaja
Tuija Ahtikari
p. 040 761 9981

tuija.ahtikari@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Salmenkatu 6
23500 Uusikaupunki

Yksikön johtaja 

Sonja From  
p. 040 673 2688
sonja.from@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Osmonkatu 11
87100 Kajaani

Yksikön johtaja
Heli Heikkinen
p. 040 556 4827

heli.heikkinen@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Rautatienkatu 18
47400 Kausala

Yksikön johtaja
Kaarina Paronen
p. 0400 928 185

kaarina.paronen@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Kaakonsiipi 1B
40430 Jyväskylä

Yksikön johtaja
Johanna Ojala
p. 050 359 5045

johanna.ojala@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Kaakonsiipi 1B
40430 Jyväskylä

Yksikön johtaja
Johanna Ojala
p. 050 359 5045

johanna.ojala@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Louhelantie 10
01600 Vantaa

Yksikön johtaja
Harri Mänttäri
p. 040 554 3862

harri.manttari@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Virastotie 1
41230 Uurainen

Yksikön johtaja
Anne Nurro
p. 040 481 9542

anne.nurro@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Raisionkaari 50
21200 Raisio

Yksikön johtaja
Mikko Suomi
p. 040 551 2946

mikko.suomi@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Mansikkapolku 1
13250 Hämeenlinna

Yksikön johtaja
Vesa Lappalainen 
p. 040 4154 249

vesa.lappalainen@mehilainen.fi


Kodin sijainti

Vuorikatu 16-18
70100 Kuopio

Yksikön johtaja
Mikko Uuksulainen
p. 040 356 8581

mikko.uuksulainen@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Korvenaho 102
86360 Ilveskorpi

Yksikön johtaja
Sirpa Honkimaa
p. 040 515 3771

sirpa.honkimaa@mehilainen.fi


Kodin sijainti

Mansikkapolku 3
13250 Hämeenlinna

Yksikön johtaja
Vesa Lappalainen 
p. 040 4154 249

vesa.lappalainen@mehilainen.fi


Etkö löytänyt hakemaasi?


LÄHETÄ LISÄTIETOPYYNTÖ:
YHTEYDENOTTO >
Kysy meiltä mielenterveyskuntoutujien asumispalveluista:
020 581 3500