Kodin sijainti

Messukentänkatu 11
20210 Turku

Yksikön johtaja
Ville Vesalainen
p. 050 408 6742

ville.vesalainen@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Pussilantie 32
07600 Myrskylä

Yksikön johtaja
Suvi Arminen
p. 040 637 3950

suvi.arminen@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Louhelantie 10
01600 Vantaa

Yksikön johtaja
Miia Kaajakari
p. p. 040 587 4903

miia.kaajakari@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Hannuntie 6
02360 Espoo

Yksikön johtaja
Katja Kairenius
p. 040 630 1452

katja.kairenius@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Vanha Sahatie 4
01300 Vantaa

Yksikön johtaja
Sari Ritola
p. 020 754 4582

sari.ritola@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Mäntyhovintie 2
62370 Kauhava

Yksikön johtaja 
Päivi Luoma
p. 040 675 3782

paivi.luoma@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Konalantie 6-8
00370 Helsinki

Yksikön johtaja
Harri Mänttäri
p. 040 484 5186

harri.manttari@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Korholantie 5
77700 Rautalampi

Yksikön johtaja
Saara Backman
p. 040 527 1981
saara.backman@mehilainen.fi

Toimintayksikön luvan vastuuhenkilö
Anu Postari
anu.postari@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Männiköntie 24
03400 Vihti

Yksikön johtaja
Pia-Leena Könönen
p. 050 356 6517

pia-leena.kononen@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Hirvisuontie 2
02810 Espoo

Yksikön johtaja 
Pilvi Osara
p. 050 578 1485
pilvi.osara@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Sajatie 430
12630 Sajaniemi
Loppi

Yksikön johtaja
Petri Alapuranen
p. 050 591 6720

petri.alapuranen@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Kurikkaniementie 11
88900 Kuhmo

Yksikön johtaja
Jenni Kanerva
p. 040 175 7567

jenni.kanerva@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Taanontie 4A
82140 Kiihtelysvaara

Yksikön johtaja 
Tarja Jumppanen
p. 050 322 9353

tarja.jumppanen@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Takasenkatu 4b
08150 Lohja

Yksikönjohtaja
Hanna Laakso
p. 040 628 9971

hanna.laakso@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Keskiyöntie 6
00750 Helsinki

Yksikön johtaja
Karri Olli
p. 020 754 4562

karri.olli@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Yhdystie 2
19650 Joutsa

Yksikön johtaja
Katja Pärssinen
p. 040 669 1576

katja.parssinen@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Vanha Sahatie 4
01300 Vantaa

Yksikön johtaja
Sari Ritola
p. 020 754 4582

sari.ritola@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Katsastajankatu 16
15800 Lahti

Yksikön johtaja
Mari Brunou
p. 045 131 4353

mari.brunou@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Lahelantie 11
04300 Tuusula

Palveluasunnot
Ulpukankuja 1 H 26-29
04300 Tuusula

Yksikön johtaja
Heli Lapakko
p. 040 771 5166

heli.lapakko@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Levysepänkatu 12
23500 Uusikaupunki

Yksikön johtaja 
Kristiina Sacklen
p. 040 673 2677

kristiina.sacklen@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Louhelantie 10
01600 Vantaa

Yksikön johtaja
Mira Lehtola
p. 050 598 6902

mira.lehtola@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Sammalojantie 2
90900 Kiiminki

Yksikön johtaja
Johanna Riekki
p. 0400 293 478

johanna.riekki@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Asemakatu 3
85800 Haapajärvi

Yksikön johtaja
Sini Mäkinen
p. 040 151 0978

sini.makinen@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Koppelokuja 18
88900 Kuhmo

Yksikön johtaja
Jenni Kanerva
p. 040 175 7567

jenni.kanerva@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Väinöläntie 8
32700 Huittinen

Yksikön johtaja
Mari Haavisto
p. 044 315 8358

mari.haavisto@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Kuivannontie 653
16280 Kuivanto

Yksikön johtaja
Tuija Roponen
p. 040 777 2358.

tuija.roponen@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Keskustie 14
12100 Oitti

Yksikön johtaja
Vesa Lappalainen 
p. 040 4154 249

vesa.lappalainen@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Juontotie 7 C- talo
70150 Kuopio

Yksikön johtaja
Mirja Keinänen 
p. 040 356 8581
mirja.m.keinanen@mehilainen.fi

Toimintayksikön vastuuhenkilö
Heidi Rissanen
p. 050 572 0699
heidi.rissanen@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Kurtinmäentie 12A
02780 Espoo

Yksikön johtaja
Pilvi Osara
p. 050 578 1485

pilvi.osara@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Hykköntie 8
38300 Sastamala

Yksikön johtaja
Päivi Krannila-Lähde
p. 050 566 1533

paivi.krannila-lahde@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Leijunkatu 2-4 A
21220 Raisio

Yksikön johtaja
Anna-Maija Rokka
p. 050 432 3697

anna-maija.rokka@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Pääjärventie 310
16900 Lammi

Yksikön johtaja
Vesa Lappalainen 
p. 040 4154 249

vesa.lappalainen@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Rykmentintie, rakennus 45
04300 Tuusula

Yksikön johtaja
Päivi Pajunen
p. 040 647 6677

paivi.pajunen@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Hopomintie 461
07880 Loviisa

Yksikön johtaja
Katja Korjus
p.  040 645 9896.
katja.korjus@mehilainen.fi

Toimintayksikön vastuuhenkilö
Toni Rikberg
toni.rikberg@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Kupittaankatu 146
20810 Turku

Yksikön  johtaja
Annika Pietilä
p. 040 144 7141

annika.pietila@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Silmukuja 2
54100 Joutseno

Yksikön johtaja
Mervi Pekki
p. 040 1935 234

mervi.pekki@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Merivirta 5B
02320 Espoo

Yksikön johtaja
Katja Kairenius
p. 040 630 1452

katja.kairenius@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Kaukastentie 118
05510 Hyvinkää

Yksikön johtaja
Soile Rautiainen
p. 040 186 8347

soile.rautiainen@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Naavatie 4
90650 Oulu

Yksikön johtaja
Katja Pesonen
p. 050 308 0192

katja.pesonen@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Kyminkatu 13
45700 Kouvola

Yksikön johtaja
Sanna Peronmaa
p. 040 092 8185
sanna.peronmaa@mehilainen.fi

Toimintayksikön vastuuhenkilö
Jose Autio
jose.autio@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Korkeemäenkatu 7
37100 Nokia

Yksikön johtaja
Heli von Bell
p. 040 356 0852

heli.vonbell@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Nummentie 1
45200 Kouvola

Yksikön johtaja
Sanna Peronmaa
p. 040 092 8185

sanna.peronmaa@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Pielisentie 7
81700 Lieksa

Yksikön johtaja
Marjo Vallius-Hyttinen
p. 040 556 0172

marjo.vallius-hyttinen@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Lusintie 571
19210 Lusi

Yksikön johtaja
Milla Krats
p. 040 736 7625

milla.krats@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Kirjokallionkatu 1
21220 Raisio

Yksikön johtaja
Ulla-Maija Wiander
p. 050 5917 291

ulla-maija.wiander@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Savikontie 18
82500 Kitee

Yksikön Johtaja
Anne Haapala 
p. 040 083 8726

anne.haapala@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Pelloskuja 7
41340 Laukaa

Yksikön johtaja
Anne Nurro
p. 040 481 9542
anne.nurro@mehilainen.fi

Toimintayksikön vastuuhenkilö
Sanna Kankainen
p. 050 544 0321
sanna.kankainen@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Paippistentie 3
04480 Mäntsälä

Yksikön esimies 
Helena Wallden
p. 040 487 3545

helena.wallden@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Ykköskoti Saimaa
Kirjamoinkaari 50
54915 Saimaanharju
Taipalsaari

Ykköskoti Lappee
Korpisuonkatu 6
53850 Lappeenranta

Yksikön johtaja
Tuija Saarenniemi
p. 040 545 8029
tuija.saarenniemi@mehilainen.fi

Toimintayksikön vastuuhenkilö
Teija Hyyrynen
teija.hyyrynen@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Salmenkatu 6
23500 Uusikaupunki

Yksikön johtaja 
Eeva Aunio
p. p. 040 6732 688

eeva.aunio@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Osmonkatu 11
87100 Kajaani

Yksikön johtaja
Anne-Maria Holappa
p. 040 556 4827

anne-maria.holappa@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Louhelantie 10
01600 Vantaa

Yksikön johtaja
Evelyn Homanen
p. 040 197 8669

evelyn.homanen@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Rautatienkatu 18
47400 Kausala

Yksikön johtaja
Kari-Matti Lehtonen
p. 040 6103767

kari-matti.lehtonen@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Kaakonsiipi 1B
40340 Jyväskylä

Yksikön johtaja
Heidi Hintikka
p. 050 359 5045

heidi.hintikka@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Hultinkatu 10
13210 Hämeenlinna

Yksikön johtaja
Jaana Kukko
p. 040 625 7097

jaana.kukko@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Kaakonsiipi 1B
40430 Jyväskylä

Yksikön johtaja
Heidi Hintikka
p. 050 359 5045

heidi.hintikka@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Raisionkaari 50
21200 Raisio

Yksikön johtaja
Mikko Suomi
p. 040 551 2946

mikko.suomi@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Mansikkapolku 3
13250 Hämeenlinna

Yksikön johtaja
Päivi Terrimäki
p. 040 741 6706

paivi.terrimaki@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Sääkslahdentie 16
40530 Jyväskylä

Yksikön johtaja
Anne Nurro
p. 040 481 9542

anne.nurro@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Vuorikatu 16-18
70100 Kuopio

Yksikön johtaja
Mirja Keinänen 
p. 040 356 8581

mirja.m.keinanen@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Korvenaho 102
86360 Ilveskorpi

Yksikön johtaja
Sirpa Honkimaa
p. 040 515 3771

sirpa.honkimaa@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Ollakantie 2 C 30
90440 Kempele

Vastaava ohjaaja
Sari Nikula
p. 050 364 0886

sari.nikula@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Maauuninkuja 6 B 11
01450 Vantaa

Vastaava ohjaaja
Suvi Komu
p. 046 923 5444

suvi.komu@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Jatulikivenkatu 1 A 3
90240 Oulu

Vastaava ohjaaja
Pia Lauronen
p. 050 595 4420

pia.lauronen@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Metsänkuninkaantie 1 B 6
90250 Oulu

Vastaava ohjaaja
Pia Lauronen
p. 050 595 4420

pia.lauronen@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Ruukinkuja 2 A 12
90250 Oulu

Vastaava ohjaaja
Piia-Sofia Lummi
p. 050 520 8838

piia-sofia.lummi@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Raunistulantie 13 A 4
20300 Turku

Vastaava ohjaaja
Maija Vihervirta
p. 050 4670 632

maija.vihervirta@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Ollakantie 2 A 4
90440 Kempele

Vastaava ohjaaja
Sari Nikula
p. 050 364 0886

sari.nikula@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Vernerintie 8 A 3
02430 Masala

Vastaava ohjaaja
Rosita Thil
p. 044 761 6379

rosita.thil@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Korteniityntie 46-54 E 69
40740 Jyväskylä

Vastaava ohjaaja
Kaisa Yliruka
p. 050 313 3858

kaisa.yliruka@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Itkonniemenkatu 4B D 111
70500 Kuopio

Vastaava ohjaaja
Marjo Savolainen
p. 050 346 0310

marjo.savolainen@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Viirinkankaantie 20 A 5
96300 Rovaniemi

Yksikön esimies
Laura Ahola
p. 050 347 7172

laura.b.ahola@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Kauppalinnankatu 1 F 74
90570 Oulu

Vastaava ohjaaja
Kati Kallio
p. 050 327 1988

kati.kallio@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Kalastajankatu 3 B 3
20100 Turku

Vastaava ohjaaja
Sari Suominen
p. 050 476 5641

sari.suominen@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Jääsalontie 20
90400 Oulu

Yksikön esimies 
Mia Silvonen
p. 050 472 5820

mia.silvonen@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Kasarmikatu 14 A 1
13100 Hämeenlinna

Vastaava ohjaaja
Mikko Bergqvist
p. 050 410 7374

mikko.bergqvist@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Ollakantie 2 B 3
90440 Kempele

Vastaava ohjaaja
Pia Sarjanoja
p. 050 453 3954

pia.sarjanoja@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Fatabuurinkatu 2 B 73
20200 Turku

Vastaava ohjaaja
Sari Suominen
p. 050 476 5641

sari.suominen@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Linnaniemenkatu 1 A 2
13100 Hämeenlinna

Vastaava ohjaaja
Mikko Bergqvist
p. 050 410 7374

mikko.berggqvist.@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Klippinkitie 7 as 1
02780 Espoo

Vastaava ohjaaja
Maari Kotkavuori
p. 050 513 1559

maari.kotkavuori@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Suviniitynkatu 4 A 1
02770 Espoo

Vastaava ohjaaja
Maari Kotkavuori
p. 050 513 1559

maari.kotkavuori@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Tesoman Valtatie 29 A 37
33310 Tampere

Yksikön johtaja
Sanna Bergdahl
p. 040 545 6873

sanna.bergdahl@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Kielotie 4-6 B 53
01300 Vantaa

Vastaava ohjaaja
Anna Peltola
p. 050 350 4605

anna.peltola@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Torpanmäentie 36 A 4
90830 Haukipudas

Yksikön esimies 
Teija Högman
p. 050 5129203

teija.hogman@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Valimokuja 2 B 39
04410 Järvenpää

Vastaava ohjaaja
Anni Niiranen
p. 050 595 4483

anni.niiranen@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Itkonniemenkatu 4B D111
70500 Kuopio

Vastaava ohjaaja
Marjo Savolainen
p. 050 511 3607

marjo.savolainen@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Tietolinja 9 A 24
90570 Oulu

Vastaava ohjaaja
Sari Kronqvist
p. 050 573 4951

sari.kronqvist@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Mallastie 30 C 6
90520 Oulu

Yksikön johtaja
Karoliina Pohjola
p. 040 185 9705

karoliina.pohjola@mehilainen.fi

Etkö löytänyt hakemaasi?
Ota yhteyttä:
Yhteydenotto >
Kysy meiltä mielenterveyskuntoutujien asumispalveluista:
020 581 3500